Ako nerušene prehliadať fotky

with Nekomentované

Stále sa nájdu ľudia, ktorým rôzne toolbary prekryjú prinajlepšom štvrtinu plochy zobrazovanej prehliadačom. Tento fakt a zobrazenie galérie na smartfóne ma prinútilo k napísaniu tohoto krátkeho návodu ako nerušene prehliadať galérie s fotografiami na mojom webe. Niektoré z nasledujúcich informácii sú aj pre menej zdatných užívateľov Windows, smartfónov a tabletov, tí ostatný už budú vedieť.

Klávesa F11 v otvorenom prehliadači. Po jej stlačení zmizne z monitoru lišta s otvorenými kartami, web adresou a lišta Windows. Spodná lišta v prehliadača fotiek by Vám už nemala prekryť nič pokiaľ máte dostatočne veľké rozlíšenie monitora, v opačnom prípade postupujte podľa ďalších krokov. Funkciu vypnete opätovným stlačením F11.

 

Nasledujúce kroky platia pre prehliadanie na akomkoľvek zariadení.
Štandardne sa pod fotkou zobrazuje názov, popis a ID číslo fotky. Mám to zobrazené kvôli klientom, ktorý túto informáciu potrebujú pre výber fotky. Niekedy to môže nechcene prekrývať fotku v spodnej časti, záleží od rozlíšenia monitora, na ktorom si moj web prezeráte. Kliknutím na malú šípku na spodku fotky zobrazíte ikony a náhľady. Kliknite na ikonu malého i vľavo dole a vypnite zobrazenie informácii *vyznačené na obrázku v krúžku. Následným kliknutím na malú šípku v strede zavriete info lištu celkom. V opačnom slede, info zobrazíte znovu.

 

Každú fotku môžete chváliť alebo kritizovať :), prípadne zdieľať.