Fotografický workshop – Podtatranskou krajinou IV

Štvrtý ročník obľúbeného krajinárskeho fotografického workshopu pod Tatrami, ktorý organizujem spolu s kamarátom a výborným fotografom Palim Hradiským.

“Fotografický workshop v miestach, ktoré sú môjmu srdcu najbližšie a ktoré poznám. Hľadať tie najlepšie kompozície, pohľady a čakať na to najlepšie svetlo. Ale fotiť neskončíme ani po západe slnka. Nočná fotografia krajiny otvára nové možnosti, ako naplno rozvinúť svoju kreativitu. Vďaka dobrým znalostiam daných lokalít sa budeme presúvať v prípade potreby z miesta na miesto pomerne rýchlo. Zaujímavé lokality na fotenie a možnosť ich fotiť za hocijakých podmienok zaručia, že foťák sa vo fotobatohu určite nebude povaľovať. Už len aby to slniečko zasvietilo tak, ako má. A večer v príjemnej atmosfére prezerať a konzultovať nafotené zábery, porovnávať, naučiť sa ich spracovávať … Tešíme sa na Vás”

Termín: 4. – 6.04.2014

Ubytovanie: Betlanovce

Počet fotografov: max.8

Cena: 111€ (ubytovanie v rodinnom domčeku, 1x večera v sobotu, káva a čaj doprava počas celého WS na jednotlivé lokality, lektori )

Lektori: Pali Hradiský a Marek Dunajský

Kontakt: hradisky@gmail.com

 

Doporučené vybavenie:

Pre krajinársku fotografiu (pre tento fotokurz) je vhodným fotoaparátom digitálna zrkadlovka s objektívom (objektívmi) alebo iný fotoaparát, ktorý dovoľuje manuálne nastavenie. Využijete rôzne ohniskové vzdialenosti, od širokouhlého až po silnejší teleobjektív, preto rozhodne nenechávajte žiadny doma. Možnosť okamžitej kontroly nafoteného snímku je na nezaplatenie (platí hlavne pre začínajúcich fotografov). Nutnosťou pre fotenie je statív. Nielen pre dlhé expozície pri fotení východov a západov slnka, ale tiež pre fotenie nočnej oblohy.
Keďže sa budeme pohybovať v zimnom, horskom teréne je dobré mať kvalitnú, pevnú nepremokavú obuv, prípadne návleky, nepremokavé oblečenie (fotiť sa bude za každého počasia – sneh, dážď, slnko). Program fotografického kurzu budeme operatívne meniť podľa aktuálneho počasia – rôzne podmienky vyžadujú rôzne prístupy k hľadaniu vhodných motívov a miest na fotenie. Výhodou je tiež mať vlastný notebook. V krajinárskej fotografii je najidealnejší čas na fotenie ráno a večer, preto sa treba tiež pripraviť na ranné a večerné výstupy na fotografické lokality.

Náplň workshopu:

  • výber vhodného miesta a motívu pre fotografovanie vzhľadom na ročné obdobie a poveternostné podmienky
  • správne určovanie východu a západu slnka, vyhodnotenie situácie, kedy a kde sa oplatí čakať na to naj svetlo
  • nočná fotografia a fotografia hviezd
  • výber správneho ohniska a objektívu pre danú lokalitu
  • voľba správnej kompozície
  • správne používanie zrkadlovky, rýchle ovládanie, správne nastavenie clony a času pre krajinársku fotografiu
  • počas večerných sedení ukážky správneho spracovania fotografií z RAW pomocou Digital Photo Professional, Capture NX, Zoner Photo Studio a Adobe Photoshop

Pre koho je workshop určený:

Tak ako pre začínajúcich tak i pre pokročilejších fotografov, ktorí chcú spoznať nové miesta a niečo nové sa naučiť, prípadne stretnúť partiu ľudí s podobným záujmom o fotografiu.

Ako bolo na predchádzajúcom workshope Podtatranskou krajinou III a čo sme nafotili si môžete pozrieť kliknutím na tento odkaz.

Ak Vás naša ponuka zaujala, neváhajte, prihláste sa na krajinársky foto workshop a príďte načerpať nové skúsenosti z fotografovania krajiny a zážitky s dobrou partiou.
Pre získanie podrobných informácii neváhajte poslať správu na hore uvedený e-mail alebo využiť kontaktný formulár.

Similar Posts