Roklina Piecky na Jar

Rozvodnený potok Píľanka, ktorý preteká touto roklinou sa postaral o impozantný vzhľad vodopádov ale aj náročné fotenie a prechod roklinou.

Pod Veľkým vodopádom každú chvíľu vznikala pomerne silná turbulencia vzduchu, ktorá sa postarala o to, že som tam strávil až dve a pol hodiny, ale urobil som len zopár kompozícii. Po každej fotke som musel utierať polarizačný filter aj objektív, pretože filter mám na držiaku a medzi ním a objektívom je medzera. Následne urobiť kompozíciu bez filtra, zase utrieť objektív, pretože nezostal 5 sekúnd suchý. Nasadiť krytku, aby zase nezmokol a pripraviť sa na cvaknutie záberu. Rýchlo dole krytka, nasadenie držiaka s filtrom, cvak a celý proces utierania znova, lebo zase bolo všetko mokré.

Roklina sa dá bežne bez fotenia prejsť za dve hodiny. Pri takom rozvodnenom stave potoka, som len k Veľkému vodopádu išiel hodinu namiesto bežnej pol hodiny keďže som vtedy nemal gumáky a pri ňom strávil dve a pol hodiny. Zvyšok rokliny už bol na prechod menej náročný a filter s objektívom som už neutieral tak často, ale aj tak som sa k auto vrátil až po tme.

Ďalšie fotky z Leta a Zimy