Kde je to miesto?

with Nekomentované

Fotka od kamaráta fotografa Jožiho Mačuteka mi osviežila v pamäti pohľad na Tatry, ktorý som vídaval pred hraničným priechodom Lysá Poľana pri ceste z Poľska. Nikdy som sa ale nezastavil, buď kvôli množstvu áut alebo sa mi už proste nechcelo. Posilnený inšpiráciou som sa rozhodol, že tam zájdem ráno, skúsiť prvé svetlo. Išiel som naslepo. Nevedel som odkiaľ presne fotiť, rovno z cesty vo výhľade prekážajú stromu, preto bolo treba zbehnúť niekde dole po svahu.
Na miesto sa snažím zvyčajne prísť aspoň pol hodinu pre východom slnka a tak som tú pol hodinu na miesto prípravy, strávil pobehovaním a jazdením hore dole a hľadaním nejakého miesta. Nakoniec som našiel odbočku na lesnú cestu. Myslel som, že som presne tam odkiaľ fotil Joži a tak som zbehol ešte nižšie medzi stromčeky, aby som sa dostal do správneho uhla a našiel čistejší výhľad. Ako som zistil, nebol som presne tam a keďže čas na ďalšie hľadanie iného miesta už nebol, rozbalil som to tam a počas fotenia dlhočasoviek som si vychutnával čučoriedky, ktorých bolo všade okolo plno 🙂
Východ slnka bol vcelku zaujímavý, predpoveď počasia tak úplne nevyšla a mrakov bolo viac, čo nakoniec vôbec nevadilo, aj keď spočiatku to vyzeralo, že kým vyjde slnko stihnú zahaliť celé Tatry. Potom ako skončilo svetelné predstavenie som zbehol pozrieť na výhľad z Lapszanky, kde som stretol fotokolegu Jozefa Sádeckého, ktorý práve dovolenkoval na Spiši. Kým sme fotili stihlo ešte aj slnko pekne zasvietiť na krajinu.

Belianske a Vysoké Tatry

Belianske a Vysoké Tatry

Belianske a Vysoké Tatry

Belianske a Vysoké Tatry

Belianske a Vysoké Tatry