Nástenný kalendár Spiš 2016

with Nekomentované

Už začiatkom roka som avizoval vydanie nástenného kalendára s fotografiami Spiša pre rok 2016. Predstavu o kalendári som mal jasnú, veľký kalendár, veľké fotografie na tmavom podklade. Nechcel som kalendár len s fotografiami a dátumami, ale zo všetkým ako má byť. S dňami dátumom a názvom, menami, vyznačenými sviatkami, významnými dňami, fázami mesiaca, zmenou letného/zimného času a poradovým číslom týždňom. Samozrejmosťou bol aj popis jednotlivých fotografií.
Na kalendári som pracoval od základu sám, až na radu pri tvorbe obálky od Petra Majkuta. Ručná práca v grafickom programe, v ktorom som sa pri jeho tvorbe veľa vecí aj učil. Vypisovanie mien mi zabralo niekoľko večerov. Pre istotu niekoľko kontrol mien, rozostupov medzier, zarovnania textov, správneho nastavenia farieb pred samotným uvedením do tlače.
Po odoslaní do tlače som tŕpol či je všetko v poriadku a dúfal, že som niekde neurobil vážnu chybu. Predsa rozhodol som sa hneď pre tlač 1000ks čo nieje málo najmä ak vezmem do úvahy, že ide o moje prvé vydávanie kalendára vôbec. Nakoniec keď som bol v tlačiarni pozrieť na výtlačky, spadol mi kameň zo srdca a bol som nadšený kvalitou tlače. Čakal som už len na zviazanie. Kalendáru sa veľmi teším. Tlač na modernom digitálnom ofsetovom stroji je naozaj výborná, najmä ak vezmem do úvahy ako ofsetové tlačiarne tlačili niekedy.
Aby kalendár vynikol a pôsobil hodnotne aj na dotyk, rozhodol som sa pre hrubší 200g kriedový papier. Samozrejmosťou je podkladový kartón s presahom, na ktorý sa dá dodatočne nalepiť biela nálepka s logom a údajmi, čo využijú najme firmy, ktoré môj kalendár osloví.
Predajcom, ktorý by chceli tento kalendár predávať ponúkam veľkoobchodnú partnerskú cenu. Rovnako aj zľavy firmám pri jednorázových odberoch väčšieho počtu. Pre info o VO cenách a množstevných zľavách ma neváhajte kontaktovať.

Niekoľko technických údajov kalendára:
celkový rozmer – 52x47cm
strana – 52x42cm
fotografia – 49×32,5cm

Viac Vám už povedia reálne fotografie kalendára. Dúfam, že sa Vám kalendár páči a jeho kúpou podporíte moju prácu a ďalšiu tvorbu. Aj s Vašou priazňou plánujem vo vydávaní tohoto kalendára pokračovať a prinášať tak k Vám domov pekné fotografie na každý mesiac.

Pre objednanie môžete využiť nákup na tejto stránke, e-mailovú objednávku na dunajskymarek@gmail.com, sms alebo telefonickú objednávku na +421 949 66 33 76. Kalendáre zasielam aj do zahraničia, výška poštovného je závislá od hmotnosti balíka a krajiny doručenia.

Kalendár Spiš 2016 - predná/zadná

Kalendár Spiš 2016 - väzba/podklad

Kalendár Spiš 2016 - detail

Kalendár Spiš 2016 - Január/Február

Kalendár Spiš 2016 - Marec/Apríl

Kalendár Spiš 2016 - Maj/Jún

Kalendár Spiš 2016 - Júl/August

Kalendár Spiš 2016 - September/Október

Kalendár Spiš 2016 - November/December