Všetky moje fotografie z tejto stránky si môžete zakúpiť
vo forme výtlačku na fotopapieri alebo fotoobrazu na plátne.
A čím sú na stene väčšie o to lepšie vyzerajú.

 

Fotografie tlačím na veľkoformátových fotografických tlačiarňach Canon vybavených
12 farebným systémom pigmentového atramentu LUCIA Ink. Tento systém tlače zabezpečuje široký rozsah farieb, vynikajúcu sýtosť farieb a reprodukciu čiernej, plynulé farebné prechody atď.

Jedná sa čisto o interiérovú tlač s výbornou stálosťou a životnosťou farieb, výrobcom udávanú na desiatky až stovky rokov v závislosti od typu materiálu (platí pre potlačenú časť).
Z výtlačkov sa neodparujú nebezpečné chemikálie ako z niektorých typov lacnej, zväčša reklamnej tlače, ktorá nieje primárne určená pre interiér.

Používam len originálne atramenty Canon, žiadne lacné náhrady.

 

Pre lepšiu orientáciu vo formátoch vhodných pre konkrétnu fotku nájdete pod náhľadmi v galériach uvedený pomer strán, ku ktorému je priradený rozmer v cenníkoch. Fotky bez uvedeného pomeru strán sú buď "atypického" formátu, štvorcové alebo panorámy (ID číslo panorám končí písmenom P).

Platba

Nakoľko tlač a zhotovenie foto obrazov je individuálna zákazková výroba, tlačím až po prijatí platby vopred na účet. Platobné informácie posielam mailom po prijatí objednávky.

Ako objednať

Najjednoduchší spôsob je napísať mi rozmery a ID čísla fotiek cez kontaktný formulár na stránke Kontakt. Rozmery a cenníky nájdete na stránkach Fotka na papieri a Foto obrazy na plátne.

Doba vyhotovenia a dodanie

Doba vyhotovenia je minimálne 2 pracovné dni od prijatia platby. Závisí tiež od množstva, prevedenia, dostupnosti materiálov, inej aktuálnej práce, prípadne plánovaných, výnimočne aj neplánovaných fotení (v prípade unikátnych podmienok pre nafotenie nejakého miesta, na ktoré dlho čakám 🙂 ).
Prosím rešpektujte tieto skutočnosti a to, že fotky musím niekedy nafotiť. O približnej dobe vyhotovenia Vás informujem podľa konkrétnej objednávky.

Zásielky posielam Slovenskou poštou. Výtlačky na papieri posielam medzi kartónom alebo zrolované v kartónovom tubuse, foto obrazy na plátne balím do krabíc.
Posielam ako Balík na poštu (doručenie na poštu) alebo Poštový expres kuriér (doručenie na adresu). Celkovú výšku poštovného Vám napíšem podľa Vašej objednávky.

Zásielky vždy posielam označené ako Krehké, nutnosť pre uznanie prípadnej reklamácie poškodenia pri preprave (+2€ k poštovnému)
Veľké balíky napr. obrazy 70x95cm a väčšie musia byť poslané navyše so službou Neskladné (+2€ k poštovnému)

 

Osobný odber:

Do 30km od Spišskej Novej Vsi Vám doručím foto obrazy osobne, aby ste ich mali pred Vianocami. Dohodnúť sa môžeme aj na doručení do väčšej vzdialenosti.

Podľa dohody na adrese uvedenej na stránke Kontakt. V rámci Spišskej Novej Vsi Vám obrazy viem doručiť aj osobne, v niektorých prípadoch do určitej vzdialenosti aj ďalej od SNV.

Často kladené otázky:

Vytlačiť viem aj iné rozmery s ohľadom na zachovanie pomeru strán fotky. Niekedy je možné fotku prisposobiť rámu a obraz orezať. Nie vždy je to však vhodné kvôli narušeniu a znehodnoteniu kompozície.

Zhotoviť sa dajú aj iné rozmery s ohľadom na zachovanie pomeru strán fotky a podľa dĺžok napínacích líšt, z ktorých sa zloží vnútorný rám.

Dá sa, možné rozmery foto obrazu a ceny Vám napíšem podľa konkrétnej fotky, ktorú si vyberiete, keďže každá môže mať iný pomer strán.

Ja hovorím, že čím väčší, tým lepší 🙂 Ale treba brať do úvahy, kde bude zavesený a podľa toho prispôsobiť rozmer. Nedoporučujem dávať foto obraz natesno k nábytku, zárubniam alebo rohom stien, ale nechať okolo neho viac priestoru a vytvoriť vzdušnejšiu kompozíciu.

Nie. Tlač robím na vlastných špičkových foto tlačiarňach a viem, že výtlačok bude kvalitný a farebne presný. Navyše, ak tlačiarne netlačia, tak po každom zapnutí sa spúšťa čistenie tlačových hláv, pričom sa odčerpáva značné množstvo drahého atramentu do odpadu. Dlhodobé netlačenie, alebo aj nezapnutie tlačiarne, aby sa aspoň vyčistila môže znamenať poškodenie tlačových hláv v hodnote 700€.
Dáta predávam iba na iný účel ako viem zrealizovať, prípadne zabezpečiť. Napr. vydavateľské účely, reklamné účely, komerčné weby atď.
Výnimočne, ak žijete napr. v zahraničí a doručovanie veľkého obrazu by bolo drahé, Vám môžem predať digitálnu fotku. Zakúpenú fotku, je možné použiť iba na tlač foto obrazu pre vlastnú potrebu. V tomto prípade negarantujem kvalitu tlače, farebnú vernosť a kvalitu prípravy do tlače

Zvýšiť nieje problém 😉