Všetky moje fotografie z tejto stránky si môžete zakúpiť
vo forme výtlačku na fotopapieri alebo fotoobrazu na plátne.
A čím sú na stene väčšie o to lepšie vyzerajú.

 

 

Pre lepšiu orientáciu vo formátoch vhodných pre konkrétnu fotku nájdete pod náhľadmi v galériach uvedený pomer strán, ku ktorému je priradený rozmer v cenníkoch. Fotky bez uvedeného pomeru strán sú buď "atypického" formátu, štvorcové alebo panorámy (ID číslo panorám končí písmenom P).

Foto obraz na plátne

Fotografie vytlačené na kvalitné bavlnené "umelecké" plátno a napnuté na drevenom blind ráme. Samozrejmosťou je závesný háčik tzv. krokodílka. Takto zhotovený obraz je pripravený rovno na zavesenie.

Formát v pomere strán 2:3 Cena
20x30 cm * 20 €
30x45 cm 30 €
40x60 cm 40 €
50x75 cm 53 €
55x83 cm 65 €
55x85 cm - iba 3 kusy * 55 €
60x90 cm 70 €
70x105 cm 85 €
80x120 cm 105 €
100x150 cm 155 €
Formát v pomere strán 3:4 Cena
30x40 cm 27 €
40x55 cm 37 €
50x70 cm 47 €
55x75 cm 57 €
60x80 cm 67 €
70x95 cm 80 €
80x110 cm 97 €
90x120 cm 120 €
Formát štvorec Cena
30x30 cm 23 €
40x40 cm 32 €
45x45 cm 37 €
50x50 cm 42 €
55x55 cm 37 €
60x60 cm 55 €
70x70 cm 65 €
80x80 cm 79 €
90x90 cm 95 €
100x100 cm 115 €

* 55x85cm - posledné 3 kusy za túto zníženú cenu z dôvodu dopredaja starých zásob rámových líšt

Panoráma a iné formáty:

Ceny panoramatických a iných "atypických" formátov fotiek zašlem na základe dotazu pre konkrétnu fotku, keďže každá z týchto fotiek ma iný pomer strán a tým pádom aj rôzne veľkosti tlače. Maximálny rozmer dlhšej strany panoramatického obrazu na plátne je 200cm.

Tlač na fotopapier

Fotografie viem vytlačiť a dodať aj na fotopapieri. Pre aktuálne možnosti tlače a cenník ma prosím kontaktujte s Vašou požiadavkou.


Platobné a dodacie informácie

Ako objednať:

Cez kontaktný formulár na stránke Kontakt napísať rozmery, ID čísla fotiek, adresu a spôsob doručenia.

 

Platba:

Nakoľko tlač a zhotovenie foto obrazov je individuálna zákazková výroba, tlačím až po prijatí platby vopred na účet. Platobné informácie posielam mailom po prijatí objednávky.

 

Doba vyhotovenia a dodanie:

Doba vyhotovenia je minimálne 2 pracovné dni od prijatia platby. Závisí tiež od množstva, prevedenia, dostupnosti materiálov, inej aktuálnej práce, prípadne plánovaných, výnimočne aj neplánovaných fotení (v prípade unikátnych podmienok pre nafotenie nejakého miesta, na ktoré dlho čakám 🙂 ).
O približnej dobe vyhotovenia Vás informujem podľa konkrétnej objednávky.

Zásielky posielam Slovenskou poštou. Výtlačky na papieri posielam medzi kartónom alebo zrolované v kartónovom tubuse, foto obrazy na plátne balím do krabíc.
Posielam ako Balík na poštu (doručenie na poštu) alebo Poštový expres kuriér (doručenie na adresu). Celkovú výšku poštovného Vám napíšem podľa Vašej objednávky a podľa aktuálneho cenníka pošty.

Zásielky vždy posielam označené ako Krehké, nutnosť pre uznanie prípadnej reklamácie poškodenia pri preprave (+€ k poštovnému, podľa aktuálneho cenníka pošty)
Veľké balíky napr. obrazy 70x95cm a väčšie musia byť poslané navyše so službou Neskladné (+€ k poštovnému, podľa aktuálneho cenníka pošty)

Niektoré menšie balíky ak sa vojdu do veľkostného a váhového limitu viem poslať cez Packetu alebo DPD.

 

Osobný odber:

Podľa dohody na mojej adrese: Tkáčska 2721/8, Spišská Nová Ves. V rámci Spišskej Novej Vsi a blízkom okolí Vám obrazy viem doručiť aj osobne, podľa aktuálnej pracovnej vyťaženosti aj do väčšej vzdialenosti za cestovné náklady.

Často kladené otázky:

Fotografie tlačím na veľkoformátových fotografických tlačiarňach Canon imagePROGRAF vybavených 12 farebným systémom pigmentového atramentu LUCIA Ink. Tento systém tlače zabezpečuje široký rozsah farieb, vynikajúcu sýtosť farieb a reprodukciu čiernej, plynulé farebné prechody.
Jedná sa čisto o interiérovú tlač s výbornou stálosťou a životnosťou farieb, výrobcom udávanú na desiatky až stovky rokov v závislosti od typu materiálu (platí pre potlačenú časť).
Z výtlačkov sa neodparujú nebezpečné chemikálie ako z niektorých typov lacnej, zväčša reklamnej tlače, ktorá nieje primárne určená pre interiér.

Používam len originálne atramenty Canon, žiadne lacné náhrady.

Vytlačiť viem aj iné rozmery s ohľadom na zachovanie pomeru strán fotky. Niekedy je možné fotku prisposobiť rámu a obraz orezať. Nie vždy je to však vhodné kvôli narušeniu a znehodnoteniu kompozície.

Zhotoviť sa dajú aj iné rozmery s ohľadom na zachovanie pomeru strán fotky a podľa dĺžok napínacích líšt, z ktorých sa zloží vnútorný rám.

Dá sa, možné rozmery foto obrazu a ceny Vám napíšem podľa konkrétnej fotky, ktorú si vyberiete, keďže každá môže mať iný pomer strán.

Ja hovorím, že čím väčší, tým lepší 🙂 Ale treba brať do úvahy, kde bude zavesený a podľa toho prispôsobiť rozmer. Nedoporučujem dávať foto obraz natesno k nábytku, zárubniam alebo rohom stien, ale nechať okolo neho viac priestoru a vytvoriť vzdušnejšiu kompozíciu.

Nie. Tlač robím na vlastných špičkových foto tlačiarňach a viem, že výtlačok bude kvalitný a farebne presný. Navyše, ak tlačiarne netlačia, tak po každom zapnutí sa spúšťa čistenie tlačových hláv, pričom sa odčerpáva značné množstvo drahého atramentu do odpadu. Dlhodobé netlačenie, alebo aj nezapnutie tlačiarne, aby sa aspoň vyčistila môže znamenať poškodenie tlačových hláv v hodnote 700€.
Dáta predávam iba na iný účel ako viem zrealizovať, prípadne zabezpečiť. Napr. vydavateľské účely, reklamné účely, komerčné weby atď.
Výnimočne, ak žijete napr. v zahraničí a doručovanie veľkého obrazu by bolo drahé, Vám môžem predať digitálnu fotku. Zakúpenú fotku, je možné použiť iba na tlač foto obrazu pre vlastnú potrebu. V tomto prípade negarantujem kvalitu tlače, farebnú vernosť a kvalitu prípravy do tlače

Zvýšiť nieje problém 😉