Papagáj 477.013 na Červenej skale

V sobotu 27.9.2014 sa konala jazda vlakom, ťahaným historickou parnou lokomotívou zvanou “Papagáj” 477.013 a historickým motorovým rušňom T466.0254 na trase Poprad – Spišská Nová Ves – Margecany – Dobšinská ľadová jaskyňa – Červená skala a späť.

Priznám sa úplne som na to zabudol a spomenul som si hodinu potom čo bol vlak vypravený zo stanice v Spišskej Novej Vsi. Ale nečudo, čo si nezapíšem, to takmer akoby ani neexistovalo.
Sadli sme s Jankou do auta a stihli sme ho len tak tak na Chmarošskom viadukte pri Telgárte. Pod ním už čakali dospelé “deti” s fotoaparátmi, kedy konečne prejde táto veľká hračka 🙂

Papagáj 477.013 na Chmarošskom viadukte

Papagáj 477.013 na Chmarošskom viadukte – Vlak ťahaný parným rušňom 477.013 zvaným aj Papagáj počas prejazdu Chmarošským viaduktom pri Telgárte.

 

Zaujímavé bolo aj dianie pri údržbe rušňa a prehadzovaní výhybiek na Červenej skale, odkiaľ sa vlak vracal po pôvodnej trase späť. Škoda, že tam bola zrušená točňa, nemusel by naspať ísť reverzne. Našťastie to tento rušeň dokáže. Viac už na fotografiách.

Similar Posts